حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه راه اندازی داروخانه اینترنتی(آنلاین)

 

۴۹۶وب سایت داروسازی آنلاین در انگلستان وجود دارد. داروسازانی که می خواهند داروخانه آنلاین خود را راه اندازی کنند چه چیزهایی را  باید بدانند؟

دوست دارید داروخانه خود را داشته باشید ؟

شما می توانید یک چنین مکانی را برای کسب و کار خود خریداری کنید. اما باید بدانید که شما باید چندین برابر درآمد خالص خود را برای این کسب و کار  به شکلهای مختلف پرداخت میکنید و پس از یک دهه سخت در پرداخت وامهای بانکی و قرضهای خود ، آنگاه سود آن برای شما خواهد بود.

این هزینه هایی است که در ابتدای شروع به کار شما پنهان است، شما می توانید این کنترلها را در ابتدا منظور کنید. با این حال، هر کسی که مایل به باز کردن داروخانه است باید مجوز NHS را دریافت کند و باید تیم محلی NHS  انگلستان که در آن محدوده مستقر است ثبت نام کند تا در لیست متقاضیان دارویی آن محله جهت دریافت دارو قرار گیرد. برای یک داروخانه سنتی (اصطلاح انگلیسی آجر و ملاتی)  لازم است که ضرورت وجود این داروخانه را توجیه کند .

در حالی که برای داروخانه اینترنتی شما این توجیه نامه های اداری اولیه وجود ندارد. بنابراین باید اذعان داشت که این یک فرصت کسب و کار است که باید مورد توجه قرار گیرد و متقاضیان این کار چه چیزهایی را باید در نظر بگیرند؟

یک برداشت اشتباه

اصطلاح “داروخانه اینترنتی” در واقع یک داروخانه از راه دور” است، کورور دالی که خود یک داروساز است و همچنین و مدافع حقوق شهروندی و نیز یک شریک مشاور است در این خصوص توضیح می دهد که طیف وسیعی از پیمانکاران داروخانه در مورد نحوه تأمین مجوز بازاریابی داروخانه های اینترنتی مشغول به فعالیت هستند و روش های عملیاتی استاندارد را برای آنها می نویسند.  دالی توضیح می دهد که اصطلاح” فاصله فروش “بر خلاف نظر افکار عمومی و بیماران هیچ ارتباطی به ارائه خدمات داروخانه ها ندارد و نزدیکی مکان  بین بیماران و کارکنان داروخانه برای ارائه خدمات ضروری نیست ، بیماران مجاز به دسترسی به داروخانه هستند، اما فقط برای خدمات غیر ضروری  برای مثال : برای مثال، آن دسته از داروها که  از قاعده بررسی (MURs) استفاده می کنند.

چنین اتفاقی می تواند موجب ایجاد تشویش روحی (برای بیمار) شود. دالی می گوید: “اگر زمانی بیماری یک نسخه با قاعده بررسی از نوع MUR  داشته باشید، کارکنان داروخانه اینترنتی باید آن درخواست را نپذیرند و به آن فرمان رد دهند.، زیرا این امر خلاف شرایط خدماتی آنها است.” چنین امتناعی از ارائه داروهای اینچنینی برای یک داروخانه حرفه ای  سنتی هم چیز عجیب و غریبی نیست .

ساخت یک طرح کسب و کار

دالی خاطرنشان می کند: “داروخانه های اینترنتی باید تمایل به عرضه داروها در برابر نسخه به هر کسی در انگلستان را داشته باشند.” با این حال در حقیقت باید اکثرا مناطق محلی خود را برای کسب و کار،  هدف قرار دهند.” او توضیح می دهد که اگر برای یک فرد دارویی تجویز می شود که داروخانه در نیوکاسل واقع شده و آن بیمار در کورنوال زندگی می کند باید آن درخواست را نپذیرد، اما بر اساس قرار دارد داروخانه های اینترنتی اگر آن را پذیرفت نمی تواند از پس از پذیرش این درخواست را لغو کند و باید داروی آن بیمار را به صورت رایگان تحویل دهد (نگاه بیندازید به قوانین ثبت نام داروخانه های اینترنتی در انگلستان)

داروخانه آنلاین
داروخانه آنلاین

ثبت نام داروخانه فاصله فروش

شما چه قصد داشته باشید یک داروخانه سنتی ( آجر و ملات)  و چه داروخانه از راه دور را راه اندازی کنید  باید در شورای عمومی داروسازی (GPhC) ثبت نام کنید. هزینه ثبت نام داروخانه باGPhC، همراه با فرم ها و هزینه های لازم، در وب سایت آن یافت می شود. درخواست جدید برای ثبت نام در حال حاضر هزینه ۵۶۸ پوند، به علاوه اولین هزینه ورود به معادل ۲۲۱ پوند را به همراه دارد. در صورت درخواست برای استفاده از آرم دائمی داروخانه اینترنتی GPhC، هزینه درخواست (و شرایط استفاده) ۵۰ پوند نیز وجود دارد..

با این حال، فرایند تأمین قرارداد جدید NHS برای دو نوع داروخانه متفاوت است. داروخانه های سنتی باید ثابت کنند که نیاز محلی برای یک داروخانه جدید وجود دارد ( معمولا منوط به مراجعه ارزیابان نیازهای دارویی محلی. وجود بیماران متقاضی که چهره به چهره به داروخانه مراجعه میکنند و … ) آنگاه ارائه این خدمات ضروری تائید و  راه اندازی مجوز دریافت میکند .

داروخانه های اینترنتی فقط باید ثابت کنند که  قوانین فاصله را برای تضمین مفاد قرارداد NHS را رعایت کرده و همچنین می توانند به بیماران متقاضی ، خدمات مورد نظر را در محل مورد تقاضا ارائه دهند و یا چه خدماتی ضروری را نمی توانند در محدوده یا در نزدیکی محل ارائه دهند.

دالی می افزاید : داروخانه های اینترنتی موسسات توانمندی هستند که به طور منظم بیش از ۱۰،۰۰۰ قلم دارویی را  در هر ماه توزیع می کنند و بیش از ۵۰،۰۰۰ بیمار در هر ماه مصرف کننده این اقلام دارویی هستند، بنابراین ممکن است که حجم زیادی از اقلام را در صورت لزوم در این نوع کسب و کار بیفزاییم . اما هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم در راه اندازی این داروخانه ها  و وب سایتهای مربوطه نسخه ها به طور خودکار به این سو به طور خودکار سرازیر میشود !

به محض این که داروخانه اینترنتی شما راه اندازی شود ، باید یک روش اجرایی برای دریافت داروهای تجویزی به بیماران داشته باشید. یان اشبی، سرپرست داروخانه اینترنتیPCPDirect.co.uk می گوید که حدود ۹۵ درصد از نسخه های او به وسیله رانندگانی که داروها را از کارخانه داروسازی دریافت میکنند مستقیم به بیماران محلی تحویل داده می شود. بقیه باید توسط پیک یا پست ثبت شده ارسال می شوند. این به این معنی است که یک صاحب داروخانه باید مبلغ حدود ۷ پوند هزینه کند تا ۲۸ عدد قرص آسپرین را توسط Royal Mail ارسال کند.

طبق نظر شورای عمومی دارویی (GPhC)، در حال حاضر ۴۹۶ وب سایت در ۴۵۳  داروخانه در انگلستان ثبت شده است، بنابراین در حال حاضر گزینه هایی برای مشتریان وجود دارد و شانس موفقیت کسب و کارتان را می توانید افزایش دهید، اگر چیزی را مه ارائه می دهید دیگران آن را انجام نمیدهند.

توصیه می شود: ارائه یک محصول و خدمات خاص را هدف خود قرار دهید تا سبب شود که کسب و کار شما از بقیه متمایز باشد.  مثلا وقتی کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کردید و  یک همکار تجاری صابونی طبیعی را با استفاده از آب چشمه های بهاری یورکشایر شناسایی و تولید کرد. قرارداد شما با تولید کننده این محصول منحصر به فرد میتواند کسب و کار شما را تضمین کند و این توافق برای هر دوی شما سودآور خواهد بود .افزایش فروش این صابون بیشترین ترافیک اینترنتی را برای وب سایت شما ترسیم میکند.

همچنین شما باید بهترین راه را برای تبلیغ خدمات خود تعیین کنید ، ممکن است راه حل ارائه آن درج  در صفحات مطبوعات محلی باشد. بنابراین، به دقت در مورد اینکه آیا بازار در منطقه شما وجود دارد، فکر کنید.

داروخانه آنلاین
داروخانه آنلاین

خانه های مراقبت (کودکان و کهن سالان) می تواند یک مخاطب خاص داروخانه از راه دور باشد و به عنوان یک روش برای گرفتن مقیاس های تجویزی مورد نظر پزشکی به سرعت استفاده شوند. این یک تاکتیک است که افراد هوشمند از آن استفاده کرده اند، اما با توجه به شرایط موجود بازار هشدار می دهیم: آنها جایگاه خود را به عنوان مشتری موثر می شناسند و ممکن است تمایل به تقاضای چیزی در عوض استفاده از سرویس شما را داشته باشند.  که اغلب در این موارد با درخواست هایی برای دریافت آنتی بیوتیک های فوری مواجه می شوید. شما آماده ارائه خدمات سطح استثنایی این چنینی هستید؟ ”

 داروخانه های اینترنتی در مقابل داروخانه های سنتی (آجر و ملات)

بدون شک مزایا و معایبی برای داشتن داروخانه اینترنتی وجود دارد. آشبی اشاره می کند: “در کنار داروخانه سنتی  فرصتی برای باز کردن داروخانه اینترنتی خود دارید بدون این که نیاز به طی مراحل اداری این کسب و کار مبنی بر  قوانین  NHS داشته باشید. همچنین این فرصت را برای داروخانه شما  فراهم می کند تا در مناطقی که داروخانه های محلی به طور سنتی در آن قرار نداشته باشند مانند مناطق صنعتی  شما حضور داشته باشید.

عدم تماس بیمار بزرگترین عیب این روش است. مهم نیست شما چه تعداد پرسش را از طریق تلفن یا ایمیل از مشتری میپرسید شما از مواجهه چهره و چهره و یک گفتگوی چهره به چهره از خیلی چیزها مطلع خواهید شد.

شما همچنین نیاز دارید برای بیماران در داروخانه محلی خود موارد خاصی را انجام دهید چون چندین داروخانه اینترنتی که به خوبی تاسیس و اداره می شوند برای آنها وجود دارد که می توانند خدمات خود را از آنها دریافت نمایند .

 فروش خارج از کشور

اگرچه داروخانه های اینترنتی طبق قرارداد موظف به ارائه خدمات به کشورهای دیگر نیستند، ولی وب سایت جهانی می توانند فرصتی برای دسترسی به بازار در سرزمینهای نزدیک دیگر را فراهم کنند. با این حال، اشفی هشدار می دهد، شما باید از محدودیت های واردات در سایر کشورها مطلع شوید. این اطلاعات معمولا از وب سایت های دولتی برای کشورهای مورد مطالعه در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

 ارزش داروخانه آنلاین

هرچند مورد کسب و کار آنلاین داروخانه بنوعی نادر است، ولی قطعا برای خرید گاهی اوقات میتواند بخوبی در دسترس باشد، به خریدار اجازه می دهد که موقعیت ارزی موجود خود را به بررسی کرده و به تثبیت برساند .

اشبی معتقد است که مزایا و معایبی برای خرید داروخانه اینترنتی وجود دارد که نشان می دهد یک خریدار که خریدی انجام داده ممکن است به یکی دیگر از بخش های انگلیس منتقل شود.

او می گوید: “شما باید تصمیم بگیرید که آیا انگیزه اصلی شما از اتخاذ این کسب و کار افزایش ارزش سرمایه گذاری شماست یا نه؟!

 راه اندازی داروخانه

قبل از اینکه شما درخواست کنید که در لیست دارویی NHS باشید، باید مکان های مناسب را شناسایی کنید. دالی می گوید که هر نوع محل را می توان برای استفاده از داروخانه های اینترنتی استفاده کرد ، اعم از  مسکونی، واحدهای تجاری کوچک، اداری یا انبار که برای آن دو حالت متصور است :

الف) آیا شورای قانون گذاری اجازه می دهد تا داروخانه های راه دور از این نوع محل کار استفاده کنند؟

ب) آیا GPhC این محل را تأیید می کند؟

دالی میگوید:  این که در ابتدا با شورای دارویی صحبت کنید بسیار مهم است تا دیدگاه خود را در مورد مناسب بودن محل مورد نظر قرار دهد و بشما ابلاغ کند. هرکس که به دنبال موقعیت باشد، باید از مسئولین ذیربط سوال کند که چه نوع تصویب طرح در مورد محل پیشنهاد شده و یا در  شورای محلی بررسی شود تا اطمینان حاصل گردد که شما اجازه استفاده از داروخانه های راه دور را می توانید دریافت کنید.

“ممکن است لازم باشد یک برنامه برنامه ریزی را ارسال کنید یا از شورای ذیربط درخواست تأیید رسمی کنید که ممکن است محل در نظر گرفته شما، مورد تائید قرار گیرد . مسئولین احتمالا می خواهند بدانند چه نوع کسب و کاری را در محل کار خود خواهید داشت.

 قرارداد تخفیف  NHS

موفقیت در اجرای قرارداد تخفیف NHS جزء ضروری از مدل کسب و کار برای اکثر داروخانه ها است. بسیاری از برنامه های پیشنهادی داروخانه های اینترنتی رد می شوند، زیرا متقاضیان تمام اطلاعات لازم را با برنامه خود ارائه نمی کنند و یا بدتر از آن، اطلاعاتی ارائه می دهند که نشان می دهد که طبق مقررات عمل نمی کنند بدون این که متوجه شوند.

او می گوید مشکل اصلی متقاضیان مقررات ۲۵ (۲) (b) است ، این مقررات اعلام می کند که NHS میتواند درخواستی را رد کند، مگر اینکه اطمینان حاصل کند که روش های داروخانه  مورد نظر احتمالا امن است یعنی ارائه خدمات ضروری بدون تعلل ، در ساعتهای کاری از محل مورد نظر به همه افراد انگلیسی که درخواستی مرتبط را داشته باشند و این ارائه خدمات باید امن و موثر بوده و هر فردی می تواند این خدمات را از کارکنان داروخانه دریافت نماید (چه برای خود و چه از طرف شخصی دیگر) .

 

متقاضیان اغلب می پرسند آیا اشاره به” روشهای تاسیس داروخانه “به این معناست که تیم منطقه ای محلی می خواهد روش های عملیاتی استاندارد را ببیند؟

دالی اضافه می کند : آنها ممکن است این کار را انجام دهند. هر تیم منطقه ای در انگلستان به نظر می رسد مقررات متفاوت را بررسی می کند. حتی در داخل تیم ها، اعضا و کارکنان می توانند چیزهای مختلف را تفسیر کنند.  شاهد نمونه هایی از دو برنامه کاربردی مشابه به دو تیم منطقه ای مختلف هستیم که یکی از آن ها تایید شده است و دیگری رد شد. با این حال، از آنجایی که هزینه ۷۵۰ دلار برای دریافت اولین بار یک برنامه،  هزینه بالایی نیست پس آن را دریافت کنید. ”

مجوز GPhC

هنگامی که درخواست تایید شده است، داروخانه به طور معمول شش ماه برای آغز فعالیت وقت دارد (اگر چه ممکن است آن دوره را برای سه ماه تمدید کنند)

دالی توضیح می دهد. “تصویب GPhC مانع بعدی است. داروخانه نمی تواند باز شود مگر آنکه توسط GPhC تایید شده باشد. در حالی که GPhC دستورالعمل های استانداردهای محل را منتشر می کند، این باب نیز برای تفسیر باز است و بازرسان مختلف GPhC می توانند روش های متفاوتی را بیابند. بنابراين ارزش تصمیم GPhC خیلی زود برای شما مشخص میشود .

یک سخنگوی GPhC به مجله داروسازی گفت که هر محل تنها به عنوان داروخانه ثبت می شود در صورتی که مدل سرویس دهنده مالک از آن محل شامل یکی از موارد زیر ممکن اس باشد:

۱ ـ فروش داروی داروسازی (P)

۲ ـ  عرضه داروهای P یا داروهای تجویزی (POM) در برابر نسخه های ارائه شده

۳ ـ  عرضه داروهای P یا POM در برابر نسخه های ارسال شده توسط پزشکان دامپزشکی برای درمان حیوانات در شرایط خاص

این سخنگو افزود: “تمام خدمات ارائه شده از داروخانه های ثبت شده و متخصصان داروسازی باید با استانداردهای ما مطابقت داشته باشند. استانداردهای ما و الزامات قانونی که در مورد کالاهای ساخته شده در یک داروخانه محلی در خیابان اعمال می شوند، زمانی که عرضه توسط اینترنت انجام می شود، به همان اندازه اعمال می شود. متخصصان داروسازی همچنین باید اطمینان حاصل کنند که بهترین راه برای ارائه دارو و سایر خدمات حرفه ای با خیال راحت و امن و  … و  این متخصصان اطمینان حاصل کنند که بیماران می دانند چگونه از داروهای خود استفاده کنند.

مشاوره در مورد پیشنهادهای GPhC برای فروش داروهای اینترنتی و داروهای کنار گذاشته شده در دسامبر ۲۰۱۴ به پایان رسید. بازخورد این مشاوره بازبینی می شود و راهنمایی های اصلاح شده در ماه های آینده منتشر خواهد شد.

 میانبری وجود ندارد

برای کسانی که فکر می کنند داروخانه اینترنتی ممکن است یک میانبر برای داروخانه های سنتی باشد، دالی شرایط زیر را برجسته می کند:

“یک شرکت داروسازی در شمال غرب انگلستان تصور می کرد که راهی در مقررات گریزی وجود دارد و تصمیم گرفت تا داروخانه های اینترنتی را با پیچیدگی های دنیای نت باز کند. آنها دو مکان مجزا و جداگانه در همان ساختمان داشته باشند که توسط یک دریچه در یک دیوار داخلی که از طریق آن اطلاعات، اسناد و داروها می تواند منتقل شود، متصل شدهباشند . برای جمع آوری نسخه ها از یک محل استفاده می شد. سپس آنها را به محل دوم فرستاده و سپس به اولین محل برای جمع آوری توسط بیماران ارسال می کردند. این شرکت چندین داروخانه را در آنجا تأسیس کرد تا مراجعات عمومی مراقبت های قانونی آنها را به چالش کشید. مجموعه توسط دولت بسته و تصرف گردید .

او گفت: من هنوز از پرسنل داروساز پیامهایی دریافت می کنم که فکر می کنند اولین کسانی هستند که این گسست را می بینند در حالی که مردم از سال ۲۰۰۵ سعی کرده اند از این روش استفاده کنند.

“مقررات سال ۲۰۱۳ می گویند که داروخانه نباید برای ارائه خدمات ضروری به افرادی که در حال حاضر در مجاورت داروخانه حضور دارند (” در مجاورت ” محلی است که دارو ساز در آنجاست) تعلل کنند .

من معتقد هستم که چالش های بیشتری برای این عبارت وجود دارد؛ زیرا کلمه “مجاورت” در دادگاه به معنای همان محله “محسوب می شود” در حالی که می تواند یک منطقه بسیار وسیع را پوشش دهد .

 داروخانه اینترنتی در ایالات متحده

در ایالات متحده، از آنجا که بیماران برای اکثر تجویز کنندگان مستقیم پول پرداخت می کنند، می توانند انتخاب کنند که در آن داروهای خود را در کجا دریافت می کنند (یعنی داروخانه ها مجاز به قرار دادن معادل لیست دارویی NHS نیستند). یک سخنگوی انجمن ملی داروخانه ها به مجله داروسازی به خبرگزاری فارماسیتی گفت که داروخانه های مشروع اینترنت در ایالات متحده باید در هیئت داروخانه ای که در آن محل واقع شده اند ثبت نام کنند و با هیئت داروخانه برای هر ایالت  تعامل ایالتی داشته باشند .

با این حال، وی افزود: “اگر یک داروخانه سرکش در خارج از ایالات متحده قرار گیرد و مواد مخدر را از منابع غیر آمریکایی تهیه کند، ممکن است بیماران را با فریب دادن به این باور برساند که این سازمان مشروع است و مردم را فریب دهد”.

در نتیجه، برنامه «سایت های تمرین اینترنتی تأیید شده» توسعه یافته است. این، سخنگوی توضیح داد: با تلاشهای قانونی از انجمنهای دولتی دارو در شناسایی سایت هایی که سرکشی میکنند (که اکثر آنها در خارج از ایالات متحده واقع شده اند ) و یا داروخانه های فعال در ایالات متحده که بر خلاف قوانین و مقررات اینترنتی داروخانه ها فعالیت دارند برخورد قانونی میشود .

ترجمه شده توسط داروخانه دکتر صدیق

منبع:   How to set up an internet pharmacy

 

t.itmavara
ارسال دیدگاه
X