حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

راه های درمان هیدروکسیل بیضه

راه های درمان هیدروکسیل بیضه

هیدروسل یک کیسه پر از مایع است که در داخل کیسه بیضه مرد وجود دارد ،اساسا یک پشتیبان از مایع در اطراف یک یا هر دو بیضه است. در اکثر موارد، هیدرولزها مضر نیستند و در اکثر موارد خود به خود درمان می شوند، اما تورم اسکروتال باید همیشه توسط یک پزشک برای ارزیابی علل بررسی شود. درمان دائمی هیدروسل معمولا به جراحی نیاز دارد، اگر چه برخی از درمان های خانگی نیز ممکن است کمک کند.

 

همه چیز درباره هیدروسل : 

علائم و نشانه ها را تشخیص دهید: اولین نشانه ای از هیدروسل یک تورم بدون درد یا بزرگ شدن کیسه بیضه است که نشان دهنده جمع شدن مایع در اطراف یک یا هر دو بیضه است. نوزادان به ندرت عوارض ناشی از هیدروسل دارند و اکثریت قبل از سن یک سالگی بدون درمان میمیرند. در مقابل، مردان مبتلا به هیدروسل ممکن است در نهایت احساس ناراحتی را تجربه کنند، زیرا کیسه بیضه بوجود می آید و سنگین می شود. این می تواند مشکل در نشستن یا پیاده روی / دویدن در موارد شدید ایجاد کند.

 

درد و یا ناراحتی از هیدروسل به طور کلی با اندازه آن در ارتباط است – هرچه بزرگتر شود، بیشتر احتمال دارد شما آن را احساس کنید.

هیدروسل در صبح (بعد از بیداری) تمایل به کوچکتر شدن دارد و پس از آن بزرگتر می شود. استرس و تنش ممکن است موجب افزایش هیدروسل خاص شود.

نوزادان زودرس احتمال بیشتری دارد که به هیدروسل مبتلا شوند .

صبور باشید: در اکثر موارد هیدروسل بدون هیچگونه درمان خاص، خودشان بهبود پیدا می کنند. با انسداد یا احتقان در نزدیکی بیضه (ها) هیدروسل تخلیه می شود و به بدن جذب می شود. بنابراین، اگر شما متوجه بیضه های بزرگ شدید ولی آنها دردناک نیستید و یا مشکلی با ادرار کردن یا در طول رابطه جنسی ندارید، کمی وقت برای حل شدن مشکل به بدن بدهید.

در پسران بچه ها، هیدروسل ها معمولا در طول یک سال بعد از تولد، خودشان بهبود پیدا می کند.

در مردان، هیدروسل ها اغلب به تدریج در عرض شش ماه، بسته به علت، ناپدید می شوند. بزرگترها ممکن است زمان بیشتری را بپیمایند، اما نباید بیش از یک سال بدون مداخله پزشکی فراتر رود.

با این حال، در کودکان و نوجوانان هیدروسل می تواند به علت عفونت، آسیب، پیچش بیضه یا تومور ایجاد شود، بنابراین این شرایط باید توسط پزشک معاینه شود.

هیدرولیک ها شبیه به گانگلیون های پر از مایع است که در غلاف تاندون در نزدیکی مفاصل تشکیل شده و سپس به تدریج ناپدید می شوند.

 

حمام نمکی Epsom را امتحان کنید: اگر یک تورم بدون درد در بیضه (ها) / اسکروتوم خود مشاهده کنید، به آب گرم حداقل چند فنجان نمک اپسوم اضافه کنید و در فاصله ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در وان استراحت کنید. گرمای آب می تواند حرکت مایعات بدن را تحریک کند (این ممکن است باعث انسداد مجدد شود) و نمک می تواند از طریق پوست شما مایع و تورم را کاهش دهد. نمک اپسمی نیز یک منبع غنی از منیزیم است که کمک می کند تا ماهیچه ها / تاندون ها را آرام کنید و هر حساسیتی را تسکین دهید.

اگر درد همراه با هیدروسل شما وجود داشته باشد، آب گرم (یا هر منبع گرما) می تواند التهاب ایجاد کرده و علائم شما را بدتر کند.

حمام را بیش از حد داغ نکنید (برای جلوگیری از سوزش) و در وان برای مدت طولانی ننشینید.

اولین نشانه ای از هیدروسل یک تورم بدون درد یا بزرگ شدن کیسه بیضه است

 

اجتناب از تروما به IBS و STD ها: علت هیدروسل در نوزادان پسر ناشناخته است، هرچند که به نظر می رسد که پشتیبان مایع از گردش خون ضعیف ناشی از موقعیت کودک در رحم باشد. با این حال، در پسران و مردان مسن تر، علت معمولا مربوط به آسیب به بیضه ها یا عفونت می باشد. ضربه می تواند از کشتی، هنرهای رزمی، دوچرخه سواری و فعالیت های مختلف جنسی رخ دهد. عفونت های تاندون / بیضه ها اغلب به بیماری های منتقله از راه جنسی مربوط می شود.

 

به دنبال درمان پزشکی باشید. اگر پس از یک سال ناپدید شدن اسکروتوم تورم ناپدید می شود، یا باید به بزرگتر برسد، باید به دنبال نوزاد پزشکی باشید. [۱۰] اگر هیدروسل بیش از شش ماه طول بکشد، مردان باید پزشک خود را ببینند یا به اندازه کافی بزرگ باشند تا درد و ناراحتی یا ناراحتی ایجاد کنند.

یک عفونت بیضه همانند یک هیدروسل نیست، اما می تواند یکی پس از دیگری باشد. عفونت های حنجره بسیار دردناک است و باید درمان شوند چون خطر ناباروری را افزایش می دهند. اگر در معرض تورم اسکروتال و تب هستید همیشه به دنبال درمان پزشکی باشید.

هیدروکلس بر باروری تاثیر نمی گذارد.

پزشک خود را برای معاینه ببینید. اگر هیدروسل طولانی تر از حد طبیعی باشد یا باعث درد و علائم دیگر شود، با پزشک خود مشورت کنید.  هیدروسل جدی نیست، اما پزشک شما قصد دارد دیگر شرایط نسبتا جدی را که ممکن است مشابه به نظر می رسد مانند: فتق پستان، واریکوسل، عفونت، تومور خوش خیم یا سرطان بیضه، رد کنند. پس از تشخیص یک هیدروسل، گزینه های شما اساسا همه جراحی هستند. داروها موثر نیستند.

دکتر شما ممکن است از اولتراسوند تشخیصی استفاده کند، یک MRI یا یک سیتی اسکن استفاده کند تا بهتر از آنچه در داخل کیسه بیضه اتفاق می افتد اطلاع یابد.

آزمایشات خون و ادرار برای جلوگیری از عفونت، مانند اپیدیدیمیت، اوریون یا STD های مختلف مفید است.

 

هنگامی که هیدروسل تشخیص داده می شود، حداقل روش تهاجمی این است که مایع از اسکروتوم توسط سوزن تخلیه شود، که به آن آسپیراسیون نامیده می شود. پس از بی حسی موضعی، یک سوزن به داخل اسکروتوم وارد می شود تا در هیدروسل نفوذ کند، سپس مایع حذف می شود. اگر مایع خونین باشد ، این نشان دهنده آسیب، عفونت و شاید سرطان است. این روش بسیار سریع است و نیازی به زمان زیادی ندارد .

گاهی اوقات سوزن باید از طریق ناحیه گلو (حنجره) وارد شود، در صورتی که هیدروسل در شکمبه یا بخشی از خارج از آن تشکیل شده باشد.

 

کل هیدروسل را با جراحی خارج کنید: شایعترین و موثرترین روش برای مقابله با یک هیدروسل مداوم و یا علامت دار، حذف کیسه هیدروکلوزال همراه با مایع است که به نام هیدروسیلکتومی نامیده می شود. به این ترتیب، تنها در مورد احتمال ۱٪ از hydrocele دوباره در حال توسعه است. عمل جراحی یا با یک اسپاسپال یا یک لاپاراسکوپ انجام می شود که دارای یک دوربین کوچک و یک دستگاه برش طولی است. جراحی Hydrocele معمولا در یک کلینیک سرپایی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

 

majid

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sedighda/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه
X