سردی رابطه جنسی چیست و چگونه میتوان آن را برطرف کرد ؟؟

سردی رابطه جنسی 

از انگیزه‌ها و دلایلی که در همه جای جهان باعث ازدواج میان یک زن و مرد می‌شود، داشتن رابطه جنسی سالم و منظم است چون در جوانی این رابطه بسیار هیجان‌ انگیز و مفید است اما مشکل از جایی شروع می‌شود که پس از مدتی رابطه جنسی میان زن‌ و شوهرها از بین می‌رود و این مساله گاهی زندگی مشترک را تا مرز طلاق نیز می‌برد.

 شاید در اطراف خود با افرادی روبرو شده باشید که از نداشتن رابطه جنسی با همسرشان به مدت طولانی سخن گفته باشند .

 

چرا پس از مدتی رابطه جنسی بین زن‌ و شوهرها از بین می‌رود؟

سردی-رابطه-جنسی
سردی-رابطه-جنسی

این مساله تنها یک علت ندارد، بلکه علت‌های مختلفی باعث بروز چنین رفتاری می‌شود. در وهله اول اینکه شاید ازدواج از ابتدا دچار مشکل بوده است. به این معنا که عشق حقیقی بین زن و شوهر وجود نداشته است. عامل دیگر اینکه زن یا مرد نتوانند به‌دلیل بیماری‌های جنسی، رابطه جنسی رضایت‌بخشی برقرار کنند. البته گاهی هم به علت روابط خارج از رابطه زناشویی این مشکل پیش می‌آید، اما لزوما همیشه این مساله دال بر نداشتن رابطه زناشویی با همسر نیست .

رابطه جنسی موفق چگونه ایجاد می‌شود و چه تعریفی از آن دارید؟

رابطه جنسی موفق به این معناست که زن و شوهر احساس هیجان، صمیمیت، همدلی و تکامل داشته باشند و چه خوب است که هر کدام از آنها بتوانند درباره حس خود با یکدیگر صحبت کنند و از یکدیگر خجالت نکشند. در این صورت رابطه زیباتری بین زن‌وشوهر برقرار خواهد شد .

همچنین بخوانید : کاندوم مردانه وسیله ای شگفت انگیز 

چه درمانی برای رفع سردی رابطه جنسی  پیشنهاد می‌کنید؟

اولین گام در درمان سردی رابطه جنسی  این است که ریشه آن را بشناسیم؛ اینکه آیا کاهش میل جنسی علتی درونی دارد یا اینکه ریشه مشکل را باید در سابقه روابط‌ زناشویی زن‌ و شوهر جستجو کرد؟ رابطه جنسی به لذت، احساس، اشتیاق و رهایی نیاز دارد. به‌ هر حال باید این‌‌ زن‌ و شوهر‌ها حتما تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرند تا مشکلشان برطرف شود.

 

 آیا کسی که افسردگی دارد می‌تواند رابطه جنسی سالمی داشته باشد؟

سردی-رابطه-جنسی
سردی-رابطه-جنسی

نه، به هیچ‌وجه. رابطه جنسی همراه افسردگی شدید یکی از عوامل شایع ناتوانی جنسی در آقایان است. مردان در تمام سنین، حتی در نوجوانی، ممکن است هنگام دست و پنجه نرم کردن با این اختلال روانی، دچار کاهش توانایی جنسی شوند. البته باید به یاد داشته باشید که افسردگی شدید یک بیماری جسمی است، نه یک ضعف شخصیتی.

 

 آیا داروهای ضدافسردگی در سردی رابطه جنسی  تاثیرگذار هستند؟

بله، تا حدودی می‌توان گفت میل جنسی را کم می‌کنند اما این موضوع دلیل نمی‌شود که افسردگی را درمان نکنیم.

 

معمولا از چه سنی میل جنسی در آقایان کم می‌شود؟

معمولا وقتی آقایان 40 سالگی را پشت‌ سر می‌گذارند، از میزان هورمون تستوسترون بدنشان کاسته می‌شود. اگر این کاهش هورمونی به دفعات رخ دهد، با کم شدن میزان این هورمون قدرت لازم را برای انجام رابطه زناشویی از دست می‌دهند.

البته گاهی اوقات در بدن آقایان افت میزان این هورمون خیلی سریع رخ می‌دهد. این حالت را «اندروپاز» می‌نامند و با علائمی مانند از دست دادن انرژی، افسردگی و ناتوانی جنسی همراه است. البته کم شدن میزان هورمون تستوسترون، یک وضعیت خاص جسمی، اما قابل‌درمان است.

 اگر مردی در رابطه جنسی مشکل داشته باشد، همسر او چه کمکی می‌تواند بکند؟

بهتر است در این شرایط همسرتان را تنها نگذارید و عقب‌نشینی نکنید، مثلا می‌توانید به همسرتان بگویید: «می‌دانی که دوستت دارم و برایم خیلی باارزش هستی و این احترام و ارزش صرفا در رابطه جنسی خلاصه نمی‌شود…» سعی کنید از این موضوع برای همسرتان یک غول نسازید. نباید همسرتان را دلسرد کنید، به‌طوری که او فکر کند دیگر نمی‌تواند همسر ایده‌آلی برای شما باشد.

آیا استرس کاری در کاهش میل جنسی تاثیرگذار است؟

بله، نگرانی و استرس درباره مسائل کاری، باعث از بین رفتن میل جنسی می‌شود، مخصوصا اگر همسرتان مایل باشد بر اساس ارزش کاری که انجام می‌دهد، موفقیت مساوی به دست آورد. این حالت شدیدا در کاهش میل جنسی اثر می‌گذارد و به مرور رفتار جنسی را سرد می‌کند به همین دلیل باید فضای مناسب برای با هم بودن فراهم کنید. سعی کنید در این مورد حتما با یکدیگر صحبت کنید. البته درست قبل از خواب زمان مناسبی نیست که بخواهید خودتان را درگیر گفت‌وگوی این‌چنینی بکنید و غرق در این مسائل شوید. در عوض حتما درباره مسائل کاری همسرتان و اینکه چه اتفاقاتی در زندگی کاری‌اش می‌افتد در یک زمان مناسب با هم صحبت کنید. از او بپرسید: «آیا در این زمان‌های پراسترس می‌توانید کاری برایش انجام دهید تا به او آرامش دهید؟» ولی حتما او را متوجه کنید که مسائل کاری وی به روابط زناشویی‌تان لطمه وارد می‌کند.

 آیا بچه‌دار شدن روی رابطه جنسی همسران با یکدیگر تاثیر می‌گذارد؟

بله، این مساله هم موضوع ساده‌ای نیست. بسیاری از خانم‌ها وقتی بچه‌دار می‌شوند، آنقدر خود را سرگرم نوزادشان می‌کنند که کم‌کم نه‌تنها رابطه جنسی‌شان کم می‌شود، بلکه به مرور از عشق‌شان به همسرشان هم کم می‌شود. به همین علت توصیه می‌کنم حتما سعی کنید در رفتارتان اعتدال داشته باشید و عشقتان را تنها به یک چیز و یک نفر معطوف نکنید.

داشتن رابطه جنسی تا چه حد روی سلامت جسمی هم اثر دارد؟

برخی اورولوژیست‌ها به رابطه میان تعداد انزال و سرطان پروستات آقایان اعتقاد دارند. برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی مانند روی، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون می‌گیرند و آنها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ می‌کنند. در این بین هر عامل سرطان‌زای موجود در خون نیز ممکن است همراه این مواد و به همین میزان در پروستات تغلیظ و انباشته شود. رابطه زناشویی و انزال مکرر می‌تواند از انباشته شدن عوامل سرطان‌زا درون غده پروستات جلوگیری کند. البته ثابت شده داشتن رابطه جنسی با چند شریک جنسی می‌تواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد افزایش دهد .

 

عادات و رفتارهای اشتباهی که منجربه سرد شدن رابطه شما و همسرتان می شود :

نشانه 1 : اگر شما دعوای سختی با همسرتان داشته باشید، آیا چیزی به دوستانتان در این رابطه می گویید؟ در کل شما دوست دارید قسمت زشت زندگی خود را بپوشانید. اگر شما در مورد بحثی که با همسرتان داشتید با دوستان خود صحبت کنید در واقع ارزشی برای این رابطه قائل نشده اید.

 

نشانه 2 : وقتی شما مشغول کار دیگری هستید اگر در مورد دعوای گذشته خودتان مکرر فکر کنید، همه ی مدت را رنج می برید و ناراحت هستید، ممکن است به این نتیجه برسید که به این زندگی ادامه ندهید .

 

نشانه 3 : اگر شما هنگام دعوا حالت تدافعی به خودتان بگیرید و دهان خود را باز کنید و هر چه می خواهید بگویید رابطه خود را از بین برده اید.

 

نشانه 4 : احساس میکنید زندگی مثل یک تله است؟ اگر شما هر دقیقه از روز این پشیمانی از رابطه را با خود حمل کنید، حتما سریعا با همسر خود صحبت کنید. فکر می کنید تفاوت های ناسازگاری با یک دیگر دارید؟

 

نشانه 5 : اگر تا به حال در وسط بحث با همسرتان گفته اید از زندگیم برو بیرون یا بر عکس همسرتان به شما گفته ، خیلی اشتباه کرده اید چون اینجور الفاظ زندگی را تلخ می کند.

 

نشانه 6 : آیا وقتی از کوره در میروید مجبور می شوید از حرکات فیزیکی استفاده کنید؟ این بسیار خطرناک است.

 

نشانه 7 : آیا مقابل کودکانتان دعوا می کنید ؟ یا هنگامی که در تعطیلات هستید؟ یا هنگامی که برای 5 دقیقه صحبت می کنید به دلیل اختلاف نظراتتان با تنش رو برو می شوید؟بهتر است به جای اینکه زندگی را جهنم کنید تصمیم نهایی را بگیرید.

 

نشانه 8 : آیا از لمس کردن همسرتان هم رنج می برید؟ آیا هر لمسی را کنار می زنید؟پس بنشینید و دوباره فکر کنید .

 

شما عزیزان اگر قصد خرید کاندوم را دارید میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی داروخانه آنلاین دکتر صدیق آن را خریداری کنید 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *