حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

چگونه قرص های جلوگیری از بارداری را تعویض کنیم ؟

چگونه قرص های جلوگیری از بارداری را تعویض کنیم ؟

(تمامی مطالب علمی بوده وفقط جنبه اطلاعات عمومی دارد برای اطلاعات بیشتر حتما با پزشک مشورت شود)

قرص‌های جلوگیری از بارداری گزینه بسیار مناسبی برای استفاده خانم‌ها است. احساس اطمینان و کاربرد آسان این قرص خانم‌ها را از سراسر دنیا به این روش جلوگیری از بارداری ترغیب کرده‌است. اما در بعضی موارد استفاده از این قرص‌ها ممکن است عوارض جانبی زیادی به دنبال داشته‌باشد. در این صورت خانم‌ها معمولا قرص مورد استفاده خود را تغییر می‌دهند. اما هنگام عوض کردن قرص‌های جلوگیری از بارداری چه روشی بهتر است؟ در این مقاله به سه روش برای تغییر قرص‌های جلوگیری از بارداری خواهیم پرداخت.

سه راه برای تغییر قرص‌های پیشگیری از بارداری

ممکن است تغییر قرص‌های بارداری برای بعضی از خانم‌ها نگران کننده باشد. ممکن است بعضی زنان احساس کنند، تغییر در این قرص‌ها ممکن است منجر به وقوع بارداری ناخواسته شود. در زیر سه راه برای تغییر راحت این قرص‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

 1. استفاده بدون وقفه

تعویض بین قرص‌های جلوگیری از بارداری می‌تواند عوارض جانبی آن را کاهش دهد. بسیار مهم است که بین تمام شدن یک قرص جلوگیری از بارداری و شروع نوع دیگری از آن فاصله‌ای نیفتد. هنگام تعویض نیازی به تکمیل بسته فعلی نیست. می‌توانید بسته جدید را بالافاصله بعد از اتمام بسته قبلی شروع کنید. اهمیت نبود این فاصله زمانی از آن جهت است که خطر بروز حاملگی ناخواسته را به صفر برساند.

 1. همپوشانی

هنگامی که قصد دارید از یک روش متفاوت جلوگیری به قرص‌های جلوگیری از بارداری رجوع کنید، ممکن است دکتر تا بازه زمانی هر دو مورد را برای شما تجویز کند. این روش تضمینی هستند برای اینکه تا زمانی که قرص‌ها عمل کنند فرد با روش اصلی در مقابل بارداری محافظت شود. در این مورد حتما با یک پزشک مشورت کنید.

 1. حفاظت به وسیله یک پشتیبان

 

امن‌ترین  راه برای تغییر روش کنترل بارداری ، استفاده از یک روش پشتیبان است. اگر احتمال بارداری برای یک فرد وجود داشته‌باشد، ممکن است لازم باشد در هفته اول استفاده از این قرص‌ها از کاندوم استفاده کنند. این مسئله نیز به توصیه پزشک وابسته است. این روش باید تا تطبیق بدن با قرص‌های جلوگیری از بارداری ادامه یابد.

 

اگرچه این روش شاید برای بیشتر افراد ضروری نباشد، اما استرس ناشی از بارداری در این افراد را کاهش خواهد داد. کاندوم یک نوع حفاظت پشتیبان است و در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها و به صورت آنلاین قابل خریداری است.

تغییر قرص‌های بارداری

اگر یک شخص پس از سه ماه استفاده از یک مارک خاص از قرص‌ بارداری عوارض جانبی را تجربه کند و یا عوارض ادامه پیدا کند، پزشک ممکن است دارو دیگری را تجویز کند. دلایل تغییر قرص‌های جلوگیری ممکن است به دلایل زیر باشد:

مدیریت مشکلات پوستی، مانند آکنه

کاهش یا توقف دوره‌های ماهانه

تغییر از یک قرص ترکیبی به قرص‌های مینی یا بالعکس

استفاده از قرص‌های ارزان قیمت

تغییر مداوم بین قرص ترکیبی و مینی پیل

استفاده از کاندوم

قرص‌های جلوگیری از بارداری و تغییرات خلقی

بسیاری از افراد تغییرات خلقی را در هنگام استفاده از قرص‌های ضدبارداری تجربه می‌کنند. با گذشت زمان این تغییرات ممکن است بر روی سلامت آنان تاثیرگذار باشد. محققان هنوز به طور کامل در نیافته‌اند که چرا قرص‌های جلوگیری از بارداری بر روی خلق و خو تاثیرگذار است. با این‌حال تحقیقات نشان داده‌است که خطر ابتلا به افسردگی در صورت استفاده از قرص‌های ضدبارداری در شش ماهه اول افزایش خواهد یافت.

همچنین بخوانید : چگونه به صورت طبیعی از بارداری جلوگیری کنیم 

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد که قرص های ضد بارداری ممکن است بخش‌هایی از مغز را که نقش مهمی را بازی می کنند، تغییر می‌دهد، این بخش‌ها به شرح زیر است:

 • پاسخ به پاداش
 • ارزیابی وضعیت های داخلی
 • ارزیابی محرک های دریافتی

تأثیر در این قسمت مغز ممکن است به توضیح اینکه چرا قرصهای کنترل بارداری باعث افزایش خطر افسردگی می شوند کمک کند، اما تحقیقات بیشتری برای درک این رابطه ضروری است. اگر افراد زمانی که در کنترل بارداری هستند تغییرات خلقی یا علائم افسردگی را تجربه کنند، باید با پزشک درباره تغییر دادن قرص ها یا تغییر روش جلوگیری از بارداری صحبت کنند.

خطرات

قرص های جلوگیری از بارداری وقتی افراد به درستی آنها را مصرف می کنند، بسیار موثر هستند. با این حال، خطای انسانی می تواند خطر ابتلا به بارداری ناخواسته را افزایش دهد. قرص‌های کنترل بارداری معمولا با جلوگیری از تخمک گذاری کار می کنند. اگر یک فرد تخمک گذاری کند، احتمال دارد که باردار شود. اگر یک فرد قرص‌های جلوگیری خود را با تاخیر یا دوز نامناسب مصرف کند، تخمک گذاری به احتمال زیاد رخ می‌دهد. بنابراین بهتر است قرص را هر روز در همان زمان تعیین شده مصرف کنید.

تنظیم یک هشدار روزانه در یک ساعت یا تلفن همراه می تواند به یادآوری فرد کمک شایانی بکند. این کار باعث می‌شود در هر قرص در زمان معیین مصرف شود. اگر افراد به دلایلی نتوانستند قرص خود را مصرف کنند، باید از روش پیشگیری از بارداری مانند کاندوم استفاده کنند. استفاده از قرص ضد بارداری اضطراری گزینه ای دیگری است که نباید به دفعات تکرار شود.  قرص‌های ضدبارداری همچنین باعث فشار خون بالا و تومورهای خوش خیم کبد می‌شود.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف قرص های ضد بارداری هورمونی همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد، گرچه افزایش خطر کم است. با این وجود، خطر ابتلا به انواع سرطان، از جمله تخمدان و رحم، در افرادی که قرصهای ضدسرطان مصرف می کنند، کاهش می‌یابد. افرادی با این نگرانی‌ها باید با دکتر خود صحبت کند تا خطر و راه‌های جلوگیری از آن را بررسی کنند.پزشکان توصیه می کنند افرادی که شرایط خاصی دارند قرص های ضد بارداری حاوی استروژن را مصرف نکنند، زیرا این قرص‌ها می تواند خطر ابتلا به سکته مغزی و سایر عوارض را افزایش دهد.

 

افرادی که باید از مصرف قرص های حاوی استروژن اجتناب کنند شامل موارد زیر است:

 • میگرن با اختلالات بینایی یا حنجره
 • دیابت و عوارض عروقی
 • فشار خون بالا
 • سابقه لخته شدن خون یا سکته مغزی
 • سرطان پستان
 • عادت سیگار کشیدن حداقل ۱۵ سیگار در روز در حالی که بیش از ۳۵ سال سن دارند

ایده خوبی است که قبل از شروع استفاده از قرص‌های کنترل بارداری، در مورد وضعیت سلامتی خود با پزشک صحبت کنید. قرص‌های ضد بارداری در برابر عفونت‌های منتقله از راه جنسی (STIs) محافظ نیستند. بنابراین، استفاده از کاندوم یا سایر شیوه های حفاظت با شریکان جنسی جدید ضروری است.

majid051

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sedighda/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه
X