حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

چگونه به صورت طبیعی از بارداری جلوگیری کنیم ؟؟

جلوگیری از بارداری به صورت طبیعی 

(تمامی مطالب فقط جنبه اطلاعات عمومی دارد برای اطلاعات بیشتر حتما با پزشک مشورت شود)

بسیاری از زوج ها می خواهند بچه دار شوند، اما زمانی این اتفاق خواهد افتاد که هر دو به طور کامل آماده باشند و برنامه مناسبی جهت بچه دار شدن حاضر کنند.  برای جلوگیری از بارداری ناخواسته، بسیاری از زنان از قرص های پیش گیری استفاده می کنند که ممکن است اثرات نا مطلوبی بر بدن در طولانی مدت داشته باشد.

خوشبختانه، داروهای خانگی زیاد و موثری وجود دارد که می تواند در جلوگیری از بارداری های ناخواسته به زنان کمک کند. شما می توانید هر کدام از روش های جلوگیری طبیعی که در ادامه گفته می شود را در روابط جنسی ناسالم (بدون کاندوم) به کار بگیرید و باید بدانید که هیچکدام ۱۰۰% تضمینی نمی باشند؛ بنابراین بهتر است همیشه هر چقدر که می توانید روابط جنسی سالم و با کاندوم انجام دهید!

در ذیل روش های جلوگیری از بارداری به طور طبیعی مورد بررسی قرار گرفته اند، به طوری که زندگی جنسی شما می تواند لذت بخش، آزاد و بدون استرس و اضطراب باشند.

نزدیکی منقطع

نزدیکی منقطع یعنی زمانی که آلت تناسلی را از واژن، قبل از شروع انزال بیرون می کشید.

یکی از روش های نخست و تاریخی پیشگیری از بارداری می باشد، هرچند این روش چندان مطمئن نیست چرا که؛ در ترشحات مرد هزاران اسپرم وجود دارد که می تواند وارد رحم شود و لقاح انجام گیرد. می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص اسپرم به مقاله اسپرم مردان مراجعه کنید.

جالب توجه است که بدانید به دلیل اینکه برخی از مردان قادر به کنترل خود نیستند و نمی توانند از این روش به طور صحیح استفاده کنند، احتمال بارداری افزایش می یابد، بخصوص در اویل زندگی جنسی خود به علت بی تجربه بودن و اضطراب های روحی و روانی توصیه می شود از مقاربت منقطع پرهیز کنید.

همچنین بخوانید : با این روش های فوق العاده ارگاسم خود را کنترل کنید 

شایان ذکر می باشد که برخی متخصصان معتقدند مقاربت منقطع موجب پر خونی پروستات و تورم اندام های آمیزشی درونی مرد می شود و در برخی موارد موجب تورم مجرای ادراری می شود، قضیه به اینجا ختم نمی شود و اندام های جنسی زن، به علت نرسیدن به اوج لذت جنسی دچار پر خونی می شود؛ پس این روش خالی از زیان نیست؛ کاهش لذت جنسی و افزایش احتمال بارداری.

این نوع مقاربت کاملا برعکس مقاربت با کاندوم است چرا که کاندوم باعث افزایش لذت جنسی و کاهش احتمال بارداری می شود. همچنین طبق مطالعات انجام شده گاهی استفاده طولانی مدت از روش نزدیکی منقطع سبب عدم رضایت جنسی در مردان و زنان می شود که سبب ایجاد دردهای زیر شکم و کمر می گردد که معمولا علت عصبی دارند، در چنین مواقعی بهتر است جهت بهبود و درمان از رابطه جنسی سالم و امن با کاندوم استفاده کنید.

همچنین بخوانید : همه چیز درباره کاندوم مردانه و اصول استفاده از کاندوم

برخی راه خانگی آسان برای جلوگیری از بارداری طبیعی

خربزه ی درختی :

 اگر در روابط جنسی خود از کاندوم استفاده نمی کنید، سعی کنید دو بار در روز به مدت ۳ تا ۴ روز پس از نزدیکی خربزه میل کنید، این کار احتمال بارداری ناخواسته شما را کاهش میدهد. این یک درمان موثر برای جلوگیری از حاملگی است و همچنین باعث کاهش اسپرم در مردان می شود.

زنجبیل:

زنجبیل جریان خون قاعدگی را تحریک می کند. زنجبیل را بشویید و رنده کنید، سپس زنجبیل رنده شده را به یک ظرف با محتوای آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید ۵ دقیقه در حال ترکیب باشند و پس از آن می توانید آن را میل کنید. با خوردن روزانه ۲ فنجان چای زنجبیل قوی می توانید از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید.

زردآلو:

زردآلو یک ماده طبیعی است که به جلوگیری طبیعی از حاملگی کمک می کند. ۱۰۰ گرم از برگ زردآلو(خشک) و دو قاشق چایی خوری عسل را به یک فنجان آب اضافه کنید. مخلوط را برای ۲۰ دقیقه بجوشانید و سپس آن را میل کنید. شما می توانید ۵-۱۰ مغز هسته زردآلو را پس از رابطه جنسی خود هر روز بخورید تا زمانی که دوره قاعدگی شما شروع شود.

انجیر خشک:

انجیر یکی از بهترین روش های جلوگیری می باشد که برای سایر فرایند های بدن مانند گردش خون مفید است. ۲-۳ تیکه انجیر بعد از داشتن رابطه جنسی بدون کاندوم میل کنید. توجه کنید که زیاد انجیر نخورید چرا که ممکن است باعث ناراحتی معده شود.

بطور مختصر، برخی اسم مواد طبیعی که بعد از مقاربت بدون کاندوم باید مصرف کنید در زیر آورده شده است:

ویتامین C

جعفری

آرد گندم

خارخسک

پونه

majid051

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sedighda/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه
X