حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

همه چیز در رابطه با اسپرم آقایان

اسپرم چیست ؟

(تمامی مطالب فقط جنبه اطلاعات عمومی دارد برای اطلاعات بیشتر حتما با پزشک مشورت شود)

در تحقیقات انجام شده تولید اسپرم در همه جانداران به ۶۰۰ سال پیش برمیگردد، تولید اسپرم در همه جانداران تحت تاثیر ژنی به نام “بول” است. یکی از اتفاق های مهم در بدن آقایان که با رسیدن بلوغ انها رخ می دهد، تولید اسپرم می باشد.

اسپرم در بیضه شروع به تولید شدن می کند و پس از تکامل یافتن همراه با منی از بدن خارج می شودکه در واقع تولید اسپرم یکی از پیچیده ترین و طولانی ترین فرایندها در بدن مردان است.

 

کیفیت اسپرم

برای یک بارداری سالم و کامل، اگر نقش مرد پر رنگ تر نباشد، کم رنگ تر نیست.

برای بارور کردن زن، اسپرم باید در سلامت بوده و انقدر قوی باشد که بتواند به تخم نفوذ کند.

همچنین بخوانید : روش هایی عملی و کارآمد برای ترک خودارضایی 

جالب است بدانید که اگر اسپرم تولید شده یک مدت زمان طولانی در بیضه بماند به دلیل شرایط محیطی و دمای بدن دچار آسیب می شوند و نابارورتر می شوند. تیم تحقیقاتی مرکز درمانی مشکلات ناباروری به این نتیجه رسیده اند که؛ فعالیت جنسی مستمر و مداوم، با کاهش تعداد اسپرم های خارج شده در هر انزال می تواند خطر ابتلا به اختلال ناباروری را کاهش دهد.

یک خبر خوب!

با تقویت رژیم غذایی خود می توانید اسپرم خود را تقویت کنید؛

تخم مرغ: این ماده غذایی بی نظیر سرشار از پروتئین، مواد معدنی و پروتئین های مورد نیاز بدن است که به بیضه در تولید اسپرم های سالم و قوی کمک می کند.

گوجه فرنگی: با داشتن آنتی اکسیدان قوی یکی از مهم ترین میوه های موثر در باروری می باشد که میتواند به بهبود تعداد اسپرم ها و حرکت اسپرم ها کمک کند.

عدس: یکی از مهم ترین منابع اسیدفولیک، عدس می باشد که دارای یک ماده مغذی موثر در بهبود سلامت اسپرم و کاهش نقض های تولد است.

شکلات تلخ: “آرژینین” یکی از اسیدآمینه های موجود در شکلات می باشد که یکی درمان های کشف شده برای عقیمی مردان است. برخی از خواص و اثرات آرژینین عبارت است از:

کمک به کاهش فشار خون

افزایش توانایی دستگاه تولید مثل

افزایش بارورساختن مردان و زنان

افزایش تولید اسپرم و حجم مایع منی

بهبود سیستم ایمنی بدن

انار: یکی از غنی ترین منبع ویتامین ث و پتاسیم و آنتی اکسیدان انار است که به برخی از خواص و اثرات آن بر روی اسپرم ها اشاره می کنیم:

افزایش تعداد، تحرک و کیفیت اسپرم ها

بهبود اختلال نعوظ

کاهش خطر سرطان، بخصوص سرطان پروستات و پستان

تعداد اسپرم در هر انزال

زمانی که می خواهید همسر خود را بارور کنید، تعداد اسپرم می تواند مهم باشد. آزمایش مایع منی، میزان اسپرم تولید شده توسط مرد را اندازه گیری میکند که در این آزمایش تعداد و کیفیت اسپرم قابل بررسی است. به طور طبیعی تعداد اسپرم موجود در هر میلی لیتر مایع منی، از ۱۵ میلیون اسپرم تا ۲۰۰ میلیون می باشد. بعد از دادن آزمایش مایع منی تمام اطلاعات لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت. مردانی که شمار اسپرم های آنها در هر میلی لیتر از مایع منی کمتر از ۲۰ میلیون اسپرم باشد با مشکل ناباروری مواجهه می شوند.

همچنین بخوانید : اگر کاندوم پاره شد چه کاری انجام دهیم ؟

شایان ذکر می باشد که فقط یک اسپرم برای لقاح تخمک کافی می باشد اما به ازای آن یک اسپرمی که به تخمک می رسد و باعث لقاح آن می شود، چند میلیون اسپرم از دست می رود.

هنگامی که منی خشک می شود، اسپرم روی آن سطح خشک می میرد اما در آب مثلا در وان آب مدت زمان طولانی تری زنده می ماند چرا که در محیط های مرطوب و گرم بیشتر زنده می ماند.

اسپرم در بدن زن به طول معمول حداکثر تا ۵ روز زنده است بنابراین توجه کنید که رابطه جنسی بدون استفاده از کاندوم، حتی تا چند روز پیش از تخمک گذاری زن امکان اینکه زن بارور شود، وجود دارد.

majid051

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sedighda/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه
X
X